Daugiau nei 100 metų tobuliname savo gaminius, kad mūsų stogų dangos būtų kuo patvaresnės sudėtingomis šiaurietiško klimato sąlygomis. Čerpiniams stogams suteikiame 30 metų, o daugiasluoksniams šalčiui atspariems bituminiams stogams – 10 metų garantiją.

Patys gaminame visas stogui reikalingas medžiagas nuo dangos ir plėvelės iki laikiklių, saugos elementų ir kitų priedų.

Visos mūsų stogo medžiagos išbandomos kaip vientisas sprendimas, kad būtų užtikrinama aukšta kokybė ir tinkamumas mūsų oro sąlygoms. Kol patenka pas pirkėją, mūsų gaminiai išbandomi Švedijos, Vokietijos ir Anglijos techninėse laboratorijose, be to, kiekviena pagaminta partija iškart išbandoma gamyklos laboratorijoje. Gaminio garantija užtikrina stogo dangos atsparumą temperatūrai, patvarumą ir nelaidumą vandeniui.

Prieš pateikiant rinkai, kiekvienas naujas gaminys išbandomas keliais būdais:

 • UV spindulių bandymas 
  Saulės spinduliai, be kita ko, skaido čerpių paviršiaus polimerus. Todėl labai svarbu išbandyti stogo dangos atsparumą saulės poveikiui.
 • Atsparumas šalčiui
  Į pažeistos stogo dangos įdubas ir mikroskopinius įtrūkius dažnai patenka vandens. Sušalęs jis pažeidžia stogą ir stogas ilgainiui gali pradėti leisti vandenį .
 • Ėsdinimo bandymas
  Lietaus vanduo yra rūgštinis, todėl tose vietose, kur oras užterštas, gali atsirasti ėsdinimo sukeltų pažeidimų. Taigi būtina visas medžiagas išbandyti atitinkamomis sąlygomis.
 • Greiti temperatūros pokyčiai
  Stogo dangos paviršiaus temperatūra per kelias minutes gali pasikeisti iki 50 laipsnių. Dėl greitų temperatūros pokyčių stogo dangos paviršiuje gali atsirasti mikroskopinių įtrūkių. Šiais bandymais taip pat užtikrinama, kad visi gaminiai atitiktų valstybines statybų normas ir ilgai liktų kokybiški.

Jei turite abejonių dėl mūsų gaminių, patariame kuo greičiau jas išsakyti. Toliau pateikiame trumpą instrukciją, kaip elgtis kiekvienu atveju ir kaip kuo greičiau išspręsti galimas problemas.

Bendroji informacija apie garantijos sąlygas

Kaip palyginti skirtingoms stogo dangoms suteikiamą garantiją?

 • Yra dvi svarbios sąvokos – stogo eksploatavimo laikas ir garantijos laikas. Per numatytą eksploatavimo laiką stogo danga paprastai lieka atspari vandeniui, o garantijos laikas yra laikotarpis, kurį gamintojas įsipareigoja pateikti naują stogo dangą, jei tinkamai uždengtame stoge atsirastų plyšių. „BMI Monier“ čerpėms suteikiama 30 metų garantija, jų tarnavimo laikas yra mažiausiai 100 metų. Pasirinkus „BMI Monier“ pilną stogo sistemą, jai suteikiama 15 metų atsparumo vandeniui garantija visai stogo konstrukcijai. „BMI Icopal“ bituminiams stogams suteikiama 10 metų garantija, jų tarnavimo laikas yra apie 40–50 metų.
 • Skirtingų stogų gamintojų suteikiama garantija gali būti suskaidyta, pavyzdžiui, gali būti suteikiama dažų arba paviršiaus dangos garantija, techninė garantija ir kt.
 • Dažų arba paviršiaus dangos garantija taikoma dažų nusilupimo arba sutrūkinėjimo atvejais, netolygiai pasikeitus atspalviui ir atsiradus kitų paviršiaus dangos pakitimų, tačiau netaikoma, jei spalva nubluko, spalva pakito tolygiai, dingo blizgesys arba danga užsiteršė.
 • Techninė garantija – tai laikas, per kurį stogo dangoje neatsiranda plyšių ir įtrūkių. Ji taip pat gali apimti medžiagų atsparumą šalčiui ir karščiui, atsparumą lenkimui, formos stabilumą ir patvarumą, tačiau galiausiai viskas lemia tai, ar stogas leidžia vandenį, ar ne.
 • Čerpiniams stogams dėl ilgo tarnavimo laiko dažnai nesuteikiama atskira paviršiaus dangos garantija, o ši garantija skardinių stogų ir pluošinio cemento (banguotų lakštų) stogų atveju yra gerokai trumpesnė už techninę garantiją. Pavyzdžiui, skardinių stogų gamintojai, priklausomai nuo medžiagos, suteikia 10–50 metų techninę garantiją ir 0–20 metų paviršiaus dangos garantiją, pluoštinio cemento stogų gamintojai – atitinkamai 30 ir 5 metų garantiją.

 

Kam garantija teikiama?

 • Garantijos sąlygose visada nurodomi tam tikri atvejai, kai garantija neteikiama. Dažniausiai tai pažeidimai, susiję su transportavimu, montavimu ar netinkama priežiūra, žaibo iškrova ar kitomis gamtos nelaimėmis, vandalizmu, pastato konstrukcijų judėjimu ir kartais blizgesio ar spalvos pasikeitimu.
 • Kadangi pažeistas skardinis stogas pradeda rūdyti, tokio stogo garantijai taikoma daug papildomų apribojimų. Pavyzdžiui, garantija neteikiama skardos lakštų pjovimo vietų pažeidimo, taip pat skardos arba jos dangos sluoksnio pažeidimo atvejais, jei pažeidimų atsirado dėl medžiagos pjovimo diskiniu pjovikliu arba ant paviršiaus patekus kibirkščių. Garantija neteikiama ir tuo atveju, kai dėl montavimo klaidos arba stogo užteršimo vanduo negali laisvai nutekėti nuo stogo arba pažeidimas atsiranda dėl cheminės reakcijos.
 • Garantija gali priklausyti ir nuo to, kur stovi namas. Pavyzdžiui, kad galiotų pajūryje esančio namo cinkuotos skardos stogo garantija, jo savininkas turi nuolat stebėti stogo būklę ir reguliariai valyti jį švariu vandeniu. Garantija niekada neteikiama, jei ant skardinio stogo nuolat patenka vandens arba jei jo paviršių gali pažeisti ėsdinantys chemikalai, garai, kondensatas, pelenai, cemento dulkės ir kt. Čerpiniams stogams tokie apribojimai netaikomi, nes čerpės nėra lengvai pažeidžiama medžiaga.

 

Namo savininko pareigos?

 • Visų gamintojų stogo dangą reikia dengti pagal gamintojo nurodymus, dažniausiai patariama naudoti ir to paties gamintojo parduodamas arba rekomenduojamas tvirtinimo priemones ir kitus stogo priedus. Tik taip galima užtikrinti, kad visas stogo sprendimas būtų funkcionalus, kad skirtingos stogo dalys derėtų viena su kita, o kilus problemų atsakomybę prisiimtų vienas gamintojas.
 • Namo savininkas, pastebėjęs stogo pažeidimą, turi kuo greičiau informuoti apie tai stogo pardavėją. Svarbiausia – pažeisto stogo nepradėti ardyti arba taisyti patiems, kol jo neapžiūrėjo stogo pardavėjas.

 

Ką atlygina stogo pardavėjas?

 • Gana dažnai garantijos sąlygos dangos gamintojui leidžia nuspręsti, ar pažeistą stogą taisyti vietoje, ar pažeistas detales pakeisti. Jei pristatoma nauja stogo danga, skardinių stogų gamintojai dažniausiai neatlygina skardos lakštų keitimo išlaidų.
 • Čerpinių stogų pardavėjai dažnai laikosi kitokios kompensavimo tvarkos. „BMI Monier“ iki 2 metų po stogo įsigijimo padengia visas išlaidas, susijusias su pažeistų čerpių keitimu, įskaitant darbo sąnaudas. Jei po pardavimo praėjo daugiau kaip 2 metai, transportavimo ir montavimo išlaidos nedengiamos.
 • Dažniausiai nė vienas stogo gamintojas neatlygina kitų nuostolių, atsiradusių dėl brokuotų stogo detalių, pavyzdžiui, jei dėl kiauro stogo pažeistas šiltinimo sluoksnis arba vidaus apdaila. Nuo tokių nuostolių geriausiai apsaugo tinkama stogo kontrolė ir priežiūra.