Kas yra slapukai?

Slapukai yra maži tekstiniai failai, kurie išsaugomi jūsų kompiuteryje ar mobiliajame įrenginyje, kai svetainėje lankotės pirmą kartą. Slapukai naudojami tam, kad svetainė gerai arba tiesiog efektyviau veiktų. Jie taip pat naudojami internetinio puslapio analitikos tikslais, kad svetainė kuo geriau atitiktų joje besilankančių naudotojų poreikius. Slapukai būna dviejų tipų: seanso ir nuolatiniai.

  • Seanso slapukai jums lankantis svetainėje laikinai sukuriami naršyklės aplanke. Kai interneto naršyklę uždarote, šie slapukai nustoja galioti ir yra automatiškai ištrinami.
  • Nuolatiniai slapukai lieka naršyklės aplanke ir vėl aktyvuojami, kai kitą kartą lankotės šį konkretų slapuką sukūrusioje svetainėje. Jums uždarius naršyklę nuolatinių slapukų galiojimas nesibaigia – jie naršyklės aplanke išlieka tokį laiką, koks nustatytas slapuko faile.

Kam slapukai naudojami?

Slapukai atlieka daug funkcijų. Pavyzdžiui, jie mums gali padėti atpažinti lankytojus ir juos suskaičiuoti, analizuoti, kaip gerai veikia mūsų svetainė, įsiminti jūsų naudotojo vardą ir parinktis. Šitaip galima greičiau svetainę priderinti prie jūsų pageidavimų bei pomėgių ir rodyti turinį, kuris jums yra labiau aktualus.

„BMI Lietuva“ naudoja toliau nurodytus slapukus.

Slapuko tipas Veikimas Duomenų rinkimas
Būtinieji slapukai Kartais vadinami „griežtai privalomais“ slapukais, nes be jų svetainėje negalėtume teikti daug jums reikalingų paslaugų (pavyzdžiui, jie naudojami norint prisijungti prie saugių mūsų svetainės sričių). Šie slapukai tik identifikuoja jūsų kompiuterį ar mobilųjį įrenginį. Pagal juos jūsų asmens tapatybė nėra nustatoma, taigi šiuose slapukuose saugoma tik ta informacija, kurios atskirai identifikuoti negalima.
Efektyvumo slapukai Šie slapukai naudojami analizės tikslais ir mums leidžia suskaičiuoti lankytojų skaičių bei matyti, kokius veiksmus atlieka mūsų svetaine besinaudojantys lankytojai. Tai mums padeda pagerinti svetainės veikimą (pavyzdžiui, lankytojai gali lengvai rasti būtent tą informaciją, kurios ieško). Šie slapukai identifikuoja tik jūsų kompiuterį ar mobilųjį įrenginį, o ne jūsų tapatybę. Duomenys analizei renkami anonimiškai. Kai kuriais atvejais kai kuriems iš šių slapukų tvarkyti pasitelkiame trečiąsias šalis. BMI slapukų nenaudos asmenims identifikuoti ar asmens duomenims rinkti ir slapukų nenaudoja jokiais kitais tikslais, išskyrus tuos, kurie nurodyti anksčiau.
Funkciniai slapukai Jie naudojami jums atpažinti, kai grįžtate į svetainę. Šitaip savo turinį galime pritaikyti prie jūsų poreikių, jus pasveikinti vardu ir įsiminti jūsų parinktis (pavyzdžiui, pasirinktą kalbą ar regioną). Šių slapukų renkama informacija gali apimti asmenį identifikuojančią informaciją, kurią atskleidėte, pvz., naudotojo vardą.
Tiksliniai slapukai Tikslinius slapukus mūsų svetainėje naudoja reklamos skelbėjai. Jie stebi jūsų naršyklę, kai lankotės įvairiose svetainėse, kad suprastų, kas jus domina, ir šią informaciją naudoja tam, kad rodytų jums aktualesnius skelbimus. Šiuos slapukus gali saugoti ir naudoti trečiosios šalys, kurios teikia naudojamus įrankius.

Griežtai būtini slapukai

Šie slapukai yra būtinai svetainės veikimui užtikrinti. Mūsų sistemose jų išjungti negalima. Paprastai jie nustatomi tik reaguojant į jūsų atliekamus veiksmus, kurie prilygsta paslaugų užklausai, pavyzdžiui, kai nustatote privatumo parinktis, prisijungiate ar užpildote formas. Galite nustatyti, kad naršyklė šiuos slapukus blokuotų arba apie juos įspėtų, tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės dalys neveiks. Šie slapukai nesaugo jokios asmenį identifikuojančios informacijos.

Griežtai būtini slapukai
Slapukų pogrupis Slapukai Naudojami slapukai
bmidxbgroupprod.gatsbyjs.io OptanonConsent, OptanonAlertBoxClosed Lankomos svetainės slapukai
broadcaster.walls.io AWSALB, AWSALBCORS Lankomos svetainės slapukai
cdn.cookielaw.org OptanonAlertBoxClosed, OptanonConsent Svetimi slapukai

Našumo slapukai

Šie slapukai leidžia skaičiuoti apsilankymus ir srauto šaltinius, kad galėtume įvertinti ir padidinti savo svetainės našumą. Jie mums padeda sužinoti, kurie puslapiai yra populiariausi, o kurie – mažiau populiarūs, ir pamatyti, kokius veiksmus lankytojai svetainėje atlieka. Visa šių slapukų renkama informacija yra agreguota, taigi anoniminė. Jei šių slapukų neleisite naudoti, nežinosime, kada lankėtės mūsų svetainėje, ir negalėsime stebėti jos našumo.

Našumo slapukai
Slapukų pogrupis Slapukas Naudojamas slapukas
gatsbyjs.io _gid, _gat_UA-, _ga Lankomos svetainės slapukai
http://bmidxbgroupprod.gatsbyjs.io lux_id Svetimas slapukas
cdn.speedcurve.com lux_uid Svetimas slapukas

Tiksliniai slapukai

Šiuos slapukus gali įrašyti mūsų reklamos partneriai, naudodamiesi mūsų svetaine. Šios įmonės tokius slapukus gali naudoti norėdamos sukurti jūsų pomėgių profilį ir rodyti jums aktualius skelbimus kitose svetainėse. Juose tiesioginė asmens informacija nesaugoma, tačiau jie yra pagrįsti unikaliu jūsų naršyklės ir interneto įrenginio identifikavimu. Jei šių slapukų naudoti neleisite, matysite mažiau tikslinės reklamos.

Tiksliniai slapukai
Slapukų pogrupis Slapukas Naudojamas slapukas
linkedin.com lidc Svetimas slapukas
gatsbyjs.io _fbp Svetimas slapukas

* Kaip buvo minėta anksčiau, „BMI Group“ svetainėse naudojamos „Google Analytics“ žiniatinklio analitikos funkcijos. „Google Analytics“ teikia „Google Inc.“, 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA, 94043, JAV (toliau – „Google“). „Google Analytics“ naudoja slapukus tekstinių failų pavidalu, kurie išsaugomi naudotojų kompiuteriuose. Informacija apie BMI internetinių produktų ir paslaugų naudojimą, surinkta naudojant slapukus, paprastai perduodama į „Google“ serverį Jungtinėse Valstijose ir ten saugoma. Tačiau jei portale bus suaktyvintas IP anonimizavimas, „Google“ jūsų IP adresą Europos Sąjungos valstybėse narėse arba kitose Europos ekonominės erdvės susitarimą pasirašiusiose šalyse iš anksto sutrumpins. Visas IP adresas į „Google“ serverį JAV bus perduotas ir ten sutrumpintas tik išskirtiniais atvejais.

„Google“ šią informaciją naudoja „BMI Group“ vardu, kad įvertintų „BMI Group“ internetinių produktų ir paslaugų naudojimą, rengtų ataskaitas apie internetinių produktų ir paslaugų veikimą ir mums teiktų kitas paslaugas, susijusias su mūsų internetinių produktų bei paslaugų ir svetainės naudojimu. Tada, remiantis apdorotais duomenimis, sukuriami anonimizuoti naudotojų profiliai.

Naudotojo naršyklės pateiktas IP adresas nebus sujungtas su kitais „Google“ duomenimis. Naudotojai savo naršyklių programinę įrangą gali nustatyti taip, kad slapukai nebūtų išsaugomi. Naudotojai taip pat gali neleisti slapuko surinktų duomenų apie mūsų internetinių produktų ir paslaugų naudojimą siųsti „Google“ ir jai apdoroti. Tam jie turi atsisiųsti ir įdiegti naršyklės įskiepį naudodamiesi šia nuoroda: http://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=en . Atminkite, kad kai kurios pasenusios žiniatinklio naršyklės „Google“ atsisakymo įskiepio gali nepalaikyti. Jei norite slapukus išjungti tokioje senoje žiniatinklio naršyklėje, žr. naršyklės nuostatas.

Papildomos informacijos apie „Google“ duomenų naudojimą reklamos tikslais ir apie nuostatas bei nesutikimo parinktis rasite šiose „Google“ svetainėse:

Kaip slapukus tvarkyti ir išjungti?

Savo interneto naršyklės nuostatose galite pasirinkti, ar slapukus norite priimti. Tačiau turite žinoti, kad jei naudodamiesi naršyklės nuostatomis užblokuosite visus slapukus, gali būti, kad kai kuriomis mūsų svetainės funkcijomis negalėsite naudotis arba negalėsite pasiekti kai kurių svetainės dalių.

Informacijos apie tai, kaip kai kuriose populiariose naršyklėse valdyti ir koreguoti slapukų nuostatas, ieškokite toliau nurodytose svetainėse.

Jei naudojate kitas naršykles, informacijos, kaip slapukus tvarkyti ir išjungti, ieškokite naršyklės svetainės palaikymo skiltyje.

 

Norėdami apskritai daugiau sužinoti apie slapukus (taip pat kokie slapukai buvo išsaugoti ir kaip juos valdyti bei išjungti), apsilankykite adresu www.allaboutcookies.org