Stoginė automobiliui yra puikus variantas tiems, kas nenori savo garaže laikyti automobilio ir garažo paskirtį palikti kitiems daiktams ar technikai. Tikrai ne kiekvienas garažas gali laisvai sutalpinti du automobilius ir dar palikti vietos. Tokiu atveju, turint didesnį kiemo plotą – stoginė yra puiki išeitis norint apsaugoti automobilį nuo sniego ar lietaus pasekmių, bei visuomet turėti vietą kur automobilis gali stovėti niekam netrukdant. Norint pastatyti stoginę – tam leidimo nereikia, kadangi tai nėra sunkus statinys, kuris trukdytų ar kuriam reikėtų specialaus brėžinio. Žinoma, brėžinys praverstų jums tik dėl to, jog nesuklystumėte su skaičiavimais bei ploto pasirinkimu, kadangi tai yra svarbus momentas. Reikia tiksliai išsiaiškinti kiek talpinsite automobilių, ar ateityje neketinate pridėti prie stoginės papildomų priestatų ar sandėliuko. Geriausia ilgį šiek tiek padidinti, palikti vietos praėjimui ir pilnam durelių atsidarymui. Jei statote stoginę šiek tiek uždaresnę, nepamirškite ir apdailos, kadangi apdaila prideda šiek tiek daugiau centimetrų prie bendros skaičiavimų sumos. Visgi pati stoginė, kuri skirta automobiliui yra ne tik puikus vietos panaudojimas, bet ir akcentas, parinkus derančias spalvas ir tinkamą stilių, puošiantis jūsų namus. Šiais laikais toks statinys yra itin dažnas kiekvieno namuose, nes paprasčiausiai yra patogiau laikyti automobilyje po stogeliu nei garaže.

Stoginių automobiliui tipai

Stoginių variantų yra įvairių. Dauguma stoginių tvirtinasi prie namo sienos, taip tiesiog yra patogiau, sutaupoma šiek tiek daugiau vietos. Yra ir variantų, kuomet stoginė gali būti uždara, su keletą sienų o ne tik atvira. Jei visgi norisi atviros, erdvios stoginės, kurioje tilptų ne vienas o keli automobiliai – patartina rinktis atvirą stoginę, kurią prilaiko kolonos. Tokia stoginė gali būti kartu montuojama ne tik su sandėliuku, bet ir su garažu, todėl taip puikiai išnaudojama vieta ir kompaktiškai galite laikyti reikiamus daiktus patogioje vietoje. Taip pat, gali būti tiesinė ar kampinė stoginės. Stoginės be abejonės gali būti prijungtos ne tik prie namo, bet ir prie garažo. Tai retesnis variantas pasitaikantis praktikoje, bet taip pat puikiai įgyvendinamas projektas, atliekantis tą pačią stoginės funkciją.

Kodėl verta rinktis stogines automobiliui?

Stoginė, visų pirma, apsaugo automobilį. Kruša gali pridaryti finansinių nuostolių įlenkiant kapotą ar net retai pasitaikant – įskeliant automobilio stiklą. Saulė gali nublukinti automobilio dažus, sniegas – neteks kas rytą valyti automobilio ir gramdyti prišalusius langus. Tai yra patogi konstrukcija, kuri suteikia žmogui itin daug patogumo ir sutaupo laiko kas dieną. Be to, žinoma, reikėtų nepamiršti, jog norint, kad stoginė atliktų visas savo funkcijas, reikia gerai pagalvoti apie vietą, kurioje tūnos jūsų stoginė skirta automobiliui. Vieta yra svarbi ne tik dėl to, kaip šioji atrodys prie namo ar kiemo aplinkos, bet ir ar netrukdys aplinkiniams kaimynams.

Taipogi, stogine automobiliui verta rinktis ir dėl finansinės pusės. Pasistatyti stoginę skirtą automobiliui yra daug pigiau, nei garažą, kadangi paprastai turint vieną automobilį, galima jį laisvai sutalpinti garaže, tačiau jei turite du – antro garažo statymas gali kainuoti itin brangiai. Taip, turint stoginę, sutaupote ne tik vietą garaže, bet ir galite turėti vietą, kurioje laikyti galima keletą automobilių.

Stoginės automobiliams – techniniai duomenys

Stulpai yra pagrindinė dalis, kuri laiko viską, todėl jie turi būti pakankamai aukšti, jog puikiai tilptų automobilis ir dar liktų vietos. Jei vieno šlaito stoginės stogas tai stulpo aukštis preliminariai galėtų siekti 240 cm + papildomos atramos, kurią laiko stulpai. Nerekomenduojama rinktis žemesnių stulpų, nes didesnis automobilis gali netilpti. Kai vienas kraštas tvirtinasi prie namo, kitas kraštas laiko kolonas. Tuo atveju, stulpų aukštis taip pat turi būti apie 240 cm, kolona laikys ištisinį medienos tašą, kurio aukštis apie 30 cm. Stoginės stogo aukštis nuo namo būtų apie 290 cm – 300 cm.

Jei statome stoginę tik vienam automobiliui – apytikslis stogo aukštis būtų  – 320 cm o jei kalbama apie dvišlaitį stogą, skirtą dviems automobiliams, tokie išmatavimai taip pat puikiai tinka, nes dydžiai nelabai skiriasi. Skiriasi tik plotas, bei ilgis, bet ne aukštis, nebent norėtumėte talpinti aukštesnius automobilius. Tuo tarpu pačių sienelių storis gali būti apie 140 mm su apdaila, be apdailos – 100 mm.

Stoginė automobiliams – kaip išsirinkti?

Renkantis stoginę viskas priklauso nuo vietos ir nuo finansų. Jei neturite itin daug vietos, bet norisi vietos, kur galėtumėte laisvai laikyti automobilį, galima rinktis stoginę, kuri tvirtinasi prie sienos. Tie, kas turi daugiau nenaudojamo ploto ar tiesiog nori, jog stoginė nebūtų pritvirtinta prie sienos, renkasi stoginę kaip atskirą akcentą ir stato ją kiek tolėliau kaip atskirą kiemo statinį. Jei stoginėje ketinate laikyti porą automobilių tai žinoma, jog ji užims daugiau vietos ir bus didesnė bei aukštesnė. Stoginė gali būti ne tik teritorijos akcentas ir puiki vieta automobilio laikymui, bet ir vieta, kurioje galite laikyti norimus daiktus. Dauguma stoginių projektuojama kartu su sandėliukais.

Kaip ir minėta anksčiau, viskas priklauso nuo jūsų norų ir savaime aišku – finansų. Paprasčiausią stoginę galima pasistatyti itin greitai ir ji nekainuos daug, jei tvirtinsite prie namo. Daugiau išlaidų susideda tuomet, kuomet stogas yra iš dviejų šlaitų ar norite papildomo, įdomesnio dizaino uždaresnei stoginei, taip pat, jei naudosite brangesnes medžiagas bei brangesnę stogo dangą.

Kokias medžiagas rinktis stoginės įrengimui?

Dažniausiai pasitaiko, jog statydami stoginę automobiliui – deriname jos išvaizdą ir patį stilių prie gyvenamojo namo stiliaus. Jei namas senesnės statybos, nerenovuotas, mūrinis, normalu, jog stoginės nedarysime iš medienos, ryškios spalvos. Tai tiesiog atrodytų neišvaizdžiai ir neskoningai. Būtina atsižvelgti į namo detales, jog vaizdas nesiskirtų o puoštų namo teritoriją, kadangi stoginė – yra ne tik puiki apsauga ir laikymo vieta automobiliui, bet ir dalina eksterjero detalė. Įrenginėjant stoginę populiariausia medžiaga žinoma yra mediena. Mediena niekuomet neišeina iš mados ir visuomet yra prieinamas bei puikus pasirinkimas visiems. Taip pat, neretai žmonės renkasi ir konstrukcijas iš aliuminio metalo dėl to, nes metalas nesensta, jis nekeičia savo spalvos, tačiau su laiku metalas pradeda rūdyti, kai tuo tarpu medis – natūrali, ganėtinai prieinamos kainos medžiaga, kuri deja, sensta, ją reikia vis atnaujinti, bet visuomet galima perdažyti, atgaivinti norimą spalvą.

 

Įrenginėjant stogą, dažniausiai stoginės rengiamos iš vieno šlaito, tačiau pasitaiko atvejų ir dviejų šlaitų stogų, kurioms reikia dėti atitinkamą dangą. Tad, dar vienas svarbus aspektas – pasirinkti tinkamą stogo dangą, jog šioji nebūtų per sunki konstrukcijai, atrodytų išvaizdžiai ir tarnautų daugelį metų. Jei stoginė yra vieno šlaito, geriausia rinktis bituminę dangą, dviejų šlaitų – galima būtų dėti ir čerpes, ar kokį kitą variantą, tik svarbu, jog danga nebūtų per sunki ir atlaikytų ne tik sniegą, bet ir neapkrautų konstrukcijos.

Eiti į parduotuvę