Stoginė terasai yra itin šaunus ir palyginus nebrangus variantas. Žinoma, pats vaizdas ir tai, kaip atrodys terasa labai priklauso nuo dizaino, dėl to, kad nenusmelktų namo grožio, jog terasa su stogine derintųsi prie namo ir būtų jo papildomas akcentas, kuris suteikia ne tik jaukumo, bet ir elegancijos, estetikos. Terasa su stogine yra puikus variantas tiems, kas mėgsta būti lauke, tačiau dėl oro sąlygų ne visuomet tai gali sau leisti, todėl stoginė puikiai apsaugo nuo oro kritulių, leidžia mėgautis gamta. Kad stoginė tarnautų jums daugelį metų, reikia pasirinkti kokybiškas, tvirtas medžiagas, kurios puikiai atlaikytų visą svorį, neprarastų savo pirminio grožio ir vaizdo. Tie, kurie nelabai mėgsta balkonų, kurie yra įstiklinti – terasa su stogine tampa geru bei patogiu sprendimu, nes galima mėgautis oru ir paprasčiausiai nesulyti. Galima jaukiai įsirengti sofutes, pasistatyti grilių bei puikiai praleisti laiką lauke su šeima ar draugais. Esant poreikiui – terasą visuomet galima įstiklinti, tad jau turint pagrindą ir stoginę jums beliks tik pridėti keletą akcentų, išsirinkti įstiklinimą, bei kitus dalykėlius puošiančius jūsų terasą.

Stoginių terasai konstrukcija

Stoginių konstrukcijos yra įvairios. Dažnai žmonės renkasi aliuminio stoginės konstrukciją, nes ji yra greitai surenkama, patogu, nereikia dažnai atnaujinti, apsaugo nuo visų kritulių, atrodo moderniai, yra ilgaamžiška ir lengvai derinama su įvairiomis dangomis – galima rinktis ne tik polikarbonato dangą, bet ir estetiškai atrodančią –  stiklinę dangą ar grūdinto stiklo dangą, kurios suteiks terasai erdvės ir prabangos. Šios dangos yra atsparios smūgiams ir visiems temperatūros pokyčiams, tik žinoma, svarbu viską gerai sumontuoti.

 

Taip pat, medienos konstrukcija dažnai vyrauja žmonių pasirinkimuose, ypač pas tuos, kurie mėgsta natūralumą. Medis niekuomet neišeina iš mados, jį visuomet galima atnaujinti, ypač dažytą medieną lengvai galite pritaikyti prie savo gyvenamojo namo stiliaus. Mediena taip pat yra labai lengvai pritaikoma su įvairiomis stogo dangomis.

Stoginių terasai privalumai

Turint visiškai atvirą terasą, be stoginės – dažniau teks tvarkytis, rečiau galėsite išeiti laukan ir pasimėgauti šviežiu oru net žiemą. Į atvirą terasą nuolat kris krituliai – sniegas, lietus, kruša, gali pradėti kauptis samanos, kristi lapai ir pūti jei jos neprižiūrėsite. Tiesiog paprasčiausiai – daugiau darbo ir mažiau šansų visapusiškai išnaudoti terasos paskirtį. Tačiau, turint ne visai uždarą terasą o su stoginę – jums nukrenta visi šie vargai. Tinkamai sumontuota ir atsakingai pasirinkta stogo danga leis jums be problemų kas dieną mėgautis grynu oru, gerti kavą terasoje kuomet tik norite be lietaus krentančio ant galvos. Ir tokią terasą tiesiog daug paprasčiau prižiūrėti, ji neužtamsina terasos ir neatima šviesos, nes dažniausiai stogo danga yra šviesi, skaidri, ją valyti nesunku. Tiesa, reikėtų nepamiršti, jog tai nėra uždara terasa,  tai tiesiog terasa su stogine – tad nepaisant vietos, kur stovės terasa, niekaip neišvengsite vėjo ar pūgos, kuri vis tiek gali pripustyti sniego, nes tai tiesiog neišvengiama. Taipogi, dar vienas terasos su stogine privalumas tas, jog šis statinys yra puiki namo eksterjero detalė – pagyvins ne tik teritorijos, bet ir pačio gyvenamojo namo įvaizdį, padidins jūsų namo vertę.

                  

Stoginių terasai matmenys

Terasų stoginių dydžiai yra labai skirtingi. Viskas priklauso nuo pačio žmogaus norų ir žinoma jo terasos ilgio bei pločio. Kadangi, stoginė negali turėti matmenų, kurie nesutampa su terasa, nes atrodytų tiesiog neišvaizdžiai. Jei ketinate patys daryti visą konstrukciją iš medienos – matmenys nėra labai svarbūs, tačiau, jei mėgstate sutaupyti laiką ir pasitikėti specialistų rankomis bei pasiūlymais, geriausia būtų pasikonsultuoti būtent su profesionalais, kurie jums tinkamai parinktų matmenis bei galėtų suprojektuoti jūsų stoginę terasai pagal visus, tikslius išmatavimus. Dažniausiai pasitaikantys stoginių matmenys, jei terasa turi tris kolonas, yra – 5 m x 3 m ilgio ir pločio. Renkantis tik dvi kolonas, ilgis paprastai būna trys metrai, plotis taip pat. Standartinis aukštis beveik visuomet yra apie 2,5 m , tačiau viskas priklauso ir nuo jūsų namo, pasirinktos vietos. Jei namas nedidelis, vieno aukšto, netinkamai pasirinkti matmenys gali nuslopinti namo vaizdą, atrodyti ne itin gražiai.

 

Stoginių terasų medžiagos

Medžiagų kiekis ir rūšis priklauso nuo to, kokią konstrukciją pasirinkote – medieną ar aliuminį. Žinoma, nepaisant medžiagų, jums tikrai reikės tvirtinimo detalių, tinkamos stogo dangos, kurią renkatės ne tik pagal terasą, bet ir pagal namo stilių, stogo dangos tvirtumą, išsilaikymą, Jums taip pat reikės tvirto pagrindo, ant kurio stovės kolonos laikančios terasos stoginę, o šis žingsnis yra pats svarbiausias siekiant turėti terasą ilgam laikui. Kuo didesnė terasa, tuo automatiškai medžiagų susinaudos daugiau, tačiau investuokite tik į geras ir laiko patikrintas medžiagas, jog nereikėtų dažnai atnaujinti terasos bei stoginės.

 

–          Pasirinkus medieną stoginės terasos konstrukcijai geriausia rinktis būtų kolonas iš klijuotos medienos medžiagos. Ši mediena kainuos daugiau, bet tarnaus itin ilgai dėl savo puikaus išsilaikymo. Patartina rinktis pušies medieną.

–          Renkantis aliuminį – užsisakius šią konstrukciją ir norint ją pačiam susirinkti, geriausia būtų pasitarti su įmone, iš kurios užsisakinėjate. Pats šios konstrukcijos montavimas nėra sudėtingas, viskas yra aiškiai nurodyta.

–          Įrenginėjant stoginę labai svarbu nepamiršti įrengti lietaus nubėgimo sistemos, kuri yra be galo svarbi, nes vanduo gali smarkiai susilpninti terasą, pažeisti ją, sumažinti jos išsilaikymo ilgį, terasoje ims kauptis drėgmė. Taip pat, jei terasoje buvo naudojamas medis – mediena su laiku praras spalvą, grožį.

Eiti į parduotuvę