
Tepama hidroizoliacija
Kaategorijos:
Bituminė mastika | Gruntas |
BMI svetainėje jau aptarėme hidroizoliacijos pamatams naudą ir kodėl verta rinktis tepamą hidroizoliaciją būtent jiems. Tačiau verta ir plačiau aptarti kam dar naudojama tepama hidroizoliacija, kokie yra jos panaudojimo būdai, privalumai ir savybės.
Tepama hidroizoliacija vadinama mastika – plastikiniai klijai bitumo pagrindu. Tačiau gali būti ne tik bitumo, bet ir kitų mastikų rūšių. Mastika gali būti ir polimero. Ji panaši į bituminę, tik greičiau džiūstanti, atsparesnė aukštai temperatūrai. Tačiau jos kaina jau bus didesnė nei bituminės.
Ši hidroizoliacijos rūšis skirta apsaugoti namą nuo drėgmės poveikio, sulaikyti vandenį ir užtikrinti pastato ilgaamžiškumą.
Tepama hidroizoliacija užsandarina ir sutvirtina visas siūles, sukuria vandeniui nepralaidžią membraną. Ją galėsite panaudoti ir nedideliems, ir net labai dideliems plotams, horizontaliems ir vertikaliems paviršiams, sunkiai prieinamoms vietoms. Be to, darbas su šia medžiaga nėra sudėtingas, tam nereikia jokių specialių aparatų. Tereikia švariai pasiruošti tepamo objekto pagrindą geriausia dar paviršių padengti gruntu ir išdžiūvus dengti paviršių hidroizoliaciniu produktu. Galit tam rasti įvairaus tipo gruntų, o tepimas bus labai paprastas – tiesiog voleliu ar teptuku.
Dažniausiai tepama hidroizoliacija yra pasirenkama dėl jos geros kainos ir kokybės santykio, nes tai tikrai pigiausias variantas.
Su BMI profesionalais galite pasitarti, kokią tepamą hidroizoliaciją pasirinkti, kad efektas būtų pats geriausias.
Kam naudojama tepama hidroizoliacija?
Tepamą hidroizoliaciją galėsite naudoti ne tik pamatams, bet ir stogui, lietvamzdžiams, kaminams, terasoms, sienoms bei čerpėms.
Šių pastato dalių hidroizoliacija itin svarbi dėl karščio ir šalčio poveikio konstrukcijai, drėgmės sulaikymui ir neprasiskverbimui į pastato vidų.
Būtent pastato pamatai, stogas, kaminai, įvairios siūlės ir sujungimai yra ta vieta, per kurią greičiausiai gali patekti drėgmė. Kad taip nenutiktų, būtina šias dalis kokybiškai izoliuoti.
Tepama mastika išsaugo pastatų sandarumą, prailgina tarnavimo laiką, izoliuoja nuo nepageidaujamos drėgmės, kuri viduje gali iššaukti net pelėsio susidarymą.
Vienas iš universaliausių produktų daugeliui pastato dalių yra mažo klampumo poliuretano mastika. Ji yra vienkomponentė, kietėja atmosferoje ir sukuria membraną, kuri saugo paviršius nuo drėgmės ar tiesioginės saulės. Ji sukimba su įvairiais paviršiais, todėl gali būti naudojama balkonams, terasoms, plokščiam stogui, metalo konstrukcijoms ir net vidaus darbams, pavyzdžiui vonios kambariui. Tepamas hidroizoliacijas galima naudoti ir apželdintiems stogams.
Tepamos hidroizoliacijos stogams
Stogui hidroizoliacija ne mažiau svarbi nei pamatams. Tam darbui galėsite rinktis medžiagas iš geotekstilių, membranų ar tepamų mišinių. Tepamos hidroizoliacijos gali būti kelių rūšių.
Iš skystų medžiagų bene populiariausias stogo sandarinimas yra su bitumo mastika. Dažniausiai mastika nėra naudojama tik viena aukščiausiam efektui išgauti. Kartu su ritinine danga, membrana ji sukurs geriausią hidroizoliaciją.
Plokštiems stogams naudojama medžiaga puikiai prieina net sunkiausiai pasiekiamus kampus, lengvai dengiama ir yra pigi. Ji netrumpai tarnauja, tačiau yra dengiama keliais sluoksniais ir ilgokai džiūsta. Taip pat prie didelės temperatūros, tiesioginių saulės spindulių gali imti lydytis.
Polimerinė mastika džiūsta greičiau nei bitumo ir yra atsparesnė tiesioginiams saulės spinduliams. Ji yra ir kiek brangesnė už bitumo mastiką.
Jei stogas yra renovuojamas, o ne klojamas naujai, patartina mastikas tepti su geotekstilių sluoksniais, kad pažeistos, susidėvėjusios vietos būtų gerai ir kokybiškai užsandarinamos.
Svarbu, kad mastika ne tik būtų atspari vandeniui, bet ir pralaidi orui.
Tepamos hidroizoliacijos lietvamzdžiams
Kalbant apie lietvamzdžių hidroizoliaciją, svarbu paminėti, kad izoliuojanti medžiaga ne tik užsandarins įvairias siūles bei jungtis, tačiau ir apsaugos nuo korozijos. Skysta, tepama mastika turi gerą sukibimą su įvairiais paviršiais, todėl sukimba ir su aliuminiu, cinku, variu ar plienu.
Lietvamzdžių hidroizoliacijai labai tinka vienkomponentė mastika. Ji atspari lietui, klampesnė, nes sudėtyje neturi tirpiklių. Gali būti naudojama ne tik naujiems lietvamzdžiams sandarinti, bet ir senųjų remontui.
Svarbiausios sandarinimo vietos – jungtys. Būtina gerai pasirūpinti jų hidroizoliacija, nes būtent per šias vietas greičiausiai ima veržtis drėgmė.
Tepamos hidroizoliacijos kaminams
Neretai išgirstame, jog naujas stogas ima leisti vandenį būtent šalia kamino. Taip atsitinka todėl, kad darbas yra nekokybiškai atliktas ir neužsandarinti visi sujungimai tarp stogo ir kamino.
Kad taip neatsitiktų, turite pasikliauti mūsų patyrusių meistrų rekomendacijomis ir būtinai tepti hidroizoliacinę medžiagą stogo ir kamino jungimosi vietose. Tik taip užtikrinsite sandarumą ir vandens nepratekėjimą į pastato vidų, o kartu ir pailginsite stogo tarnavimo trukmę be jokių remontų.
Esti ir aukštatemperatūrinių mastikų, kuriomis galima bus sutvarkyti kamino įskilimus ir taip ilgam atidėti viso kamino remontą. Tereikia pasiruošti pagrindą – tai yra švariai nuvalyti, kad neliktų jokių dulkių, šiukšlių ir mastika išties gerai prikibtų prie paviršiaus.
Tepamos hidroizoliacijos čerpėms
Tam tikrą tepamą hidroizoliaciją galima tepti ir taisant senas čerpes. Lyg dažais padengtas sluoksnis sutvirtins įskilimus, kurie gali turėti vandens pralaidumą. Tačiau bituminė mastika puikiai pasitarnaus ir bituminių čerpių montavimui, kurios turi būti suklijuojamos tarpusavyje. Šios mastikos sudėtyje būtinai turi būti organinio tirpiklio, bet jokiu būdu ne per daug. Klijuoti čerpes reikia itin kruopščiai, kad nesusidarytų pūslės ir išgautumėte kokybiškas jungtis.